Кнопки для одягу винайшли наприкінці 19 століття.

В даний час існує 5 видів найпопулярніших кнопок для одягу.

1. Кнопки Каппа (тип 61 чи Київська).

Це кільцева або О-подібна кнопка.

Ця кнопка одягу являє собою дві суцільнометалеві частини, з кільцевим пружинним кріпленням у верхній з них.

Розрізняються вони за діаметром лицьової сторони або за шириною самих деталей. Часто встановлюються на верхній одяг та вироби зі шкіри.

2.Кнопки Альфа.

Це теж одні з найпопулярніших видів кнопок для одягу, інакше їх називають S-подібні.

Їхня особливість у тому, що контактна частина нагадує латинську букву S. Ці кнопки теж часто встановлюють на шкіру та одяг.

3.Сорочки кнопки (трикотажні (baby)).

Даний вид кнопок кріпиться на тканині не за допомогою одного виступу-штиря, на кількох шпильках.

Діаметр таких клавіш зазвичай від 9,5 до 40 мм. Найчастіше їх встановлюють на виробах із тканин з невеликим ступенем щільності, наприклад, на дитячі речі, а також на в'язаних та трикотажних виробах.

4.Магнітні кнопки.

У цих кнопок принцип з'єднання ґрунтується на магнітному тяжінні. Як правило, одна чи обидві частини кнопки містять магнітний елемент.

Найчастіше ці вироби використовують при виготовленні сумок, гаманців та інших виробів шкіргалантереї та виробів зі шкіри.

5. Кобурні кнопки.

Конструкція цих кнопок є гвинтоподібним з'єднанням з двох складовими частин.

Часто використовують при виготовленні сумок, ременів, чохлів та інших виробів зі шкіри.

6. Клямерні кнопки.

Цей тип кнопок має кільцеве кріплення на кришці. У центрі верхньої частини є круглий отвір, крізь який у застебнутому стоянні видно кріпильна деталь нижньої частини.

Для якісної та швидкої установки кнопок Альфа, Омега, сорочкових та клямерних кнопок використовують прес із відповідною насадкою залежно від типу кнопки та її розмірів.

Металеві кнопки діляться залежно від металу виготовлення на звичайні та нержавіючі кнопки

У звичайних металевих кнопок, якщо пошкодити поверхневе покриття, що часто спостерігається при встановленні вручну. можлива корозія при частому зіткненні із водою. Кнопки з нержавіючої сталі виготовляють з нержавіючих металів, таких як латунь, але ці кнопки дорожчі за ціною. Проте їм не страшні контакти з водою.

Звичайні кнопки і кнопки з нержавіючої сталі на вигляд відрізнити дуже важко, тому найпростіший спосіб, це використовувати звичайний магніт. Якщо кнопка магнітиться (верхній малюнок), це звичайна кнопка. Якщо кнопка не магнітиться (нижній малюнок), це кнопка з нержавіючого металу.