Дублерин - це матеріал, який застосовується для додання жорсткості і форми різних деталей одягу. Зазвичай він проводиться з тонкої тканини, покритої термо клейовим шаром з одного боку. Дублерин застосовується для зміцнення країв, комірів, манжет та інших деталей, щоб вони залишалися у формі і не деформувалися з часом. Він може бути різної щільності і товщини, що дозволяє вибрати відповідний для конкретного проекту.                                                   

Флізелін - це м'яка і щільна тканина, яка використовується в швейному процесі для зміцнення і посилення різних деталей одягу. Він являє собою кілька шарів зчеплених разом волокон, створюючи міцну основу. Флізелін може бути одностороннім або двостороннім, в залежності від необхідного рівня жорсткості. Він застосовується для створення комірів, манжет, кишень, планок та інших виробів, які повинні зберігати свою форму і не утворювати складки.

Дублерин і флізелін в чому різниця

Дублерин і флізелін - це два різних клейових матеріалу, які є невід'ємною частиною швейного процесу і мають широке застосування в різних областях шиття. Вони допомагають надати якісний вигляд і форму готовому виробу, а також покращують його функціональність і довговічність. Щоб зрозуміти відмінність цих двох матеріалів "Blochka" з радістю надасть плюси і мінуси кожного з них:

Дублерин

Плюси:

 • Жорсткість і форма: Дублерин допомагає тримати деталі одягу у формі і запобігає їх деформацію з часом.
 • Легкість використання: Дублерин легко наноситься на тканину і фіксується за допомогою праски або преса.
 • Різноманітність: Дублерин доступний в різних щільностях і товщинах, що дозволяє вибрати відповідний для конкретного проекту.

Мінуси:

 • Жорсткість: використання дублерина може надавати виробу більш жорстку структуру, що не завжди бажано.
 • Обмеження в застосуванні: Дублерин найбільш підходить для жорстких деталей, таких як коміри або манжети, і може бути не найкращим вибором для більш м'яких і рухливих елементів одягу.

Флізелін

Плюси:

 • Гнучкість: флізелін має хорошу гнучкість, що робить його ідеальним для використання на різних типах тканин і деталей одягу.
 • М'якість: флізелін додає міцність і підтримку деталей, не надаючи зайву жорсткість.
 • Широке застосування: флізелін може використовуватися для зміцнення комірів, манжет, кишень, планок та інших елементів одягу.

Мінуси:

 • Висока щільність: в залежності від типу флізеліну, він може бути більш щільним, що може робити деякі деталі більш об'ємними.
 • Не завжди підходить для жорстких елементів: флізелін не завжди володіє достатньою жорсткістю для зміцнення дуже жорстких елементів, і в таких випадках дублерин може бути кращим.

Так що ж краще дублерин або флізелін? Вибір між дублерином і флізеліном залежить від конкретного проекту і вимог до деталей одягу. Іноді може знадобитися використовувати обидва матеріали в комбінації для досягнення оптимальних результатів.

Чи можна замінити одне іншим

Дублерин і флізелін можуть бути замінними в деяких випадках, в залежності від вимог і цілей проекту.

 1. М'якість і гнучкість: якщо вам потрібно надати більш м'яку і гнучку підтримку тканини, яка не є занадто жорсткою або структурованою, флізелін може бути хорошою заміною дублерину. Він додасть міцність, не обтяжуючи і не роблячи виріб занадто жорстким.
 2. Тонкі і легкі тканини: для тонких і прозорих тканин, таких як органза або шифон, дублерин може бути занадто важким або видимим. У таких випадках флізелін може бути більш підходящим матеріалом, так як він забезпечує легку і невидиму підтримку.
 3. Особливості одягу: деякі речі можуть вимагати специфічного ефекту або структури. Залежно від цих особливостей, Заміна дублерина флізеліном або навпаки може бути допустимою. Наприклад, якщо ви хочете додати об'єм або пухнастість деталі, флізелін може бути кращим матеріалом.

Однак, перед заміною одного матеріалу іншим, рекомендуємо провести тестову пробу на невеликій ділянці тканини, щоб оцінити, як новий матеріал взаємодіє з Вашим виробом.

Де купити клейові матеріали для шиття

Купити дублерин і флізелін у "Blochka" - легко. Ми пропонуємо зручні способи оплати та швидку доставку, щоб ви могли отримати необхідні матеріали вчасно. Не соромтеся звертатися до команди експертів, якщо у вас виникли питання або потрібна додаткова інформація про продукцію. Ми завжди готові допомогти вам з вашими потребами в клейових матеріалах для шиття. Купуйте якісні дублерин і флізелін в інтернет-магазині "Blochka" і створюйте приголомшливі швейні проекти!