Фурнітура є невід'ємною частиною будь-якого швейного виробу. Вона виконує як функціональну, так і декоративну роль, надаючи одягу закінченого вигляду та забезпечуючи зручність його використання. Але що таке фурнітура для одягу і що стосується швейної фурнітури? Давайте розберемося докладніше. Фурнітура для одягу – це всілякі додаткові елементи, які використовуються при створенні одягу. Фурнітура в одязі це не тільки деталі, які допомагають закріплювати частини виробу один з одним, а й декоративні елементи, що надають речам унікального вигляду. Види фурнітури для одягу включають гудзики, блискавки, кнопки, гачки, петлі, пряжки, стрічки, шнурки, стрази, намистини та інші прикраси.

Категорії фурнітури для одягу

Фурнітура для одягу називається по-різному залежно від її типу та призначення. Основні терміни включають швейну фурнітуру, декоративну фурнітуру та функціональну фурнітуру. Швейна фурнітура, що це? Це сукупність всіх тих елементів, які використовуються для створення та прикраси одягу. Фурнітуру для одягу можна розділити на кілька категорій залежно від їхнього призначення:

 • Функціональна фурнітура – це елементи, які виконують утилітарну функцію, такі як гудзики, блискавки, гачки та петлі.
 • Декоративна фурнітура – це елементи, які використовуються для прикраси одягу, такі як стрази, намистини, стрічки та нашивки.
 • Спеціальна фурнітура – це елементи, які використовуються у спеціалізованому одязі, наприклад, пряжки на ременях безпеки або світловідбивні елементи на спортивному одязі.

Види швейної фурнітури

Існує безліч видів швейної фурнітури, і кожен із них має своє призначення. Основні види швейної фурнітури включають:

 • Ґудзики: вони бувають різних розмірів, форм та матеріалів. Ґудзики можуть бути як функціональними, так і декоративними.
 • Блискавки: ці застібки використовуються для закривання та відкривання одягу, сумок та інших виробів.
 • Кнопки: прості та зручні застібки, які часто використовуються в дитячому одязі та спортивному екіпіруванні.
 • Гачки та петлі: ці елементи часто використовуються на поясах, ліфах та іншому одязі, що потребує надійного закріплення.
 • Пряжки: вони використовуються на ременях, сумках та взутті.
 • Стрічки та шнурки: ці декоративні елементи можуть виконувати утилітарні функції, такі як затягування або закріплення частин одягу.
 • Стрази та намистини: декоративні елементи, які надають одягу блиску та елегантності.
 • Нашивки та аплікації: вони використовуються для прикрашання одягу або приховування дефектів тканини.

Чому важливим є правильний вибір фурнітури?

Вибір фурнітури має враховувати кілька важливих факторів:

 • Якість матеріалу: високоякісна фурнітура прослужить довше і краще виконуватиме свої функції. Наприклад, металеві блискавки та кнопки можуть бути більш надійними та довговічними в порівнянні з пластиковими.
 • Відповідність стилю: фурнітура повинна гармонійно вписуватись у загальний стиль виробу. Декоративні елементи, такі як стрази та намистини, можуть зробити одяг більш елегантним, тоді як прості гудзики та блискавки підійдуть для повсякденного одягу.
 • Функціональність: переконайтеся, що вибрана фурнітура підходить для типу одягу. Наприклад, кнопки та блискавки повинні легко застібатися та розстібатися, не створюючи незручностей.

Купити фурнітуру в інтернет-магазині Blochka

Якщо ви шукаєте якісну фурнітуру для своїх швейних проектів, то в інтернет-магазині Blochka ви знайдете все потрібне. У нас представлений широкий асортимент швейної фурнітури: гудзики, блискавки, кнопки, гачки, петлі, пряжки, стрічки, шнурки та багато іншого. Купити фурнітуру для одягу у нас легко та зручно, з гарантією високої якості та швидкою доставкою по всій Україні.